close
تبلیغات در اینترنت
رزرو هتل

 

باغ ارم شیراز - سامانه رزرواسیون مهر

 

باغ ارم یک باغ ایرانی تاریخی در شهر شیراز محسوب می شود که شامل چند بنای تاریخی و باغ گیاه‌شناسی است . چنان که نامش نيز همواره سابقه تاريخی آن را به رخ می کشد ، اين باغ يکی  از زیباترین باغ‌های ایران و مهم ترين باغ های شيراز و از نمونه های با اهميت باغ سازی آن شهر به حساب می آيد حتی سرونازهای آن شهرت جهانی دارد . در لغت نامه فارسی از اين باغ به عنوان يکی از چهار باغ مشهور شيراز نام برده شده است . شهر شيراز به واسطه باغ ارم و ديگر باغ های با اهميت آن ، در باغ سازی ايرانی صاحب شهرت و مقامی خاص است. این باغ به عنوان مكانی دیدنی و تفریحی مورد بازدید مردم و سیاحان قرار می‌گیرد .
در طول تاریخ  این باغ به عنوان بخشی از استخوان بندی شهر و از مهمترین شاخص های سیمای شهر بوده و هماهنگ کننده رابطه بین انسان و طبیعت است. سرزمین ما از قدیم به داشتن فضاهای سبز وسیع و باغهای مصفا شهرت داشته است از این رو شیوه های باغ سازی آن همواره مورد توجه سایر ملل جهان قرار گرفته است.
 این باغ به دو بخش مجزا تقسیم بندی شده . بخش اول که در برگیرنده محور تاریخی باغ می باشد بیانگر هندسه موجود در باغ ایرانی است و بخش دوم که در سالهای اخیر طراحی شده است متاثر از شیوه باغسازی ژاپنی بوده است . باغ ایرانی و باغ ژاپنی دو الگوی کهن باغسازی در جهان بشمار می روند و  از دو فرهنگ متفاوت می باشند  که به طرحی مدرن تبدیل شده است.
 
جهت مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد باغ ارم شیراز اینجا کلیک نمائید .

+ نوشته شده در پنجشنبه 23 شهريور 1391ساعت 11:3 توسط سامانه رزرواسیون مهر | | تعداد بازدید : 103
عناوين آخرين مطالب ارسالي
» شکوه اردیبهشتی در ایران
» قلعه بابک شهر کلیبر
» بازارهای مشهد شهر مشهد
» حمام قجر شهر قزوین
» غار کتله خور شهر خدابنده
» باغ گلها شهر اصفهان
» مسجد علیقلی خان شهر اصفهان
» عمارت ائل گلی شهر تبریز
» کاخ چایخوران شهر چالوس
» پارك جنگلی جوارم شهر قائم شهر
صفحات دیگر